Drzwi przeciwpożarowe

Bywało, że roztrząsałam jak można ustrzec się pożarów, dlatego, że zawsze się obawiałam pożogi i czytając w niedalekiej przeszłości wiadomości z tej problematyki trafiłam na reklamę drzwi przeciwpożarowych.

Najpierw myślałam, iż te drzwi są wytwarzane do wykorzystania dla po prostu budynków użyteczności publicznej, kopalni, a tu proszę, asortyment jest tak duży i wieloraki, iż właściwie przeciwpożarowe drzwi można założyć w każdym miejscu, jak człowiek domaga się, to chociażby w salonie we własnym budynku, bo w niczym nie są gorsze od zwykłych drzwi.

W rzeczy samej umieszczanie drzwi przeciwpożarowych w gościnnym pokoju to gruba przesada, ale na przykład w pomieszczeniu z piecem centralnego ogrzewania mogą być zupełnie na swoim miejscu. Toż w domku właśnie pomieszczenie z piecem centralnego ogrzewania jest owym pomieszczeniem, jakie stanowi zagrożenie pożarem. Lecz… u nas w domu rolę kotła sprawuje wkład kominkowy w living roomie, a więc drzwi przeciwpożarowe w największym pokoju mają jakiś sens!
Innym punktem, w jakim należy zamontować drzwi przeciwpożarowe jest garaż. Trochę mnie to zaskoczyło na początku, ale dowody wytwórców jest racjonalna. Samochód jest zatankowany benzynę, a to jest łatwopalne, toteż również jest zagrożeniem pożarowym. Mimo to, że nigdy nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał ogień w domu jednorodzinnym z racji pojazdu, który spoczywa w garażu, jeżeli już, to wóz zapala się w czasie katastrofie lub w trakcie katastrofy, bo benzyna potrzebuje solidnego wzburzenia, żeby się podpalić. No ale osoba lubi nie bać się pożaru, to może namyśleć o drzwiach przeciwpożarowych łączących garaż z domem.

Więc kupiłam te drzwi przeciwpożarowe i drzwi wewnętrzne Poznań, które mogłabym widzieć w rodzinnym domu mieszkalnym, także w salonie. Posiadają doskonały wzór, mają wygląd desek dębowych, a być może po prostu są z desek brzozowych, a miałabym możliwość żyć gładko nocą, kiedy na dole w kominku płonie żar.