Czy warto montować napędy do bram wjazdowych w domach jednorodzinnych na wsi

Napędy do bram

napędy do bram

Napędy do bram wjazdowych z pewnością ułatwiają użytkowanie bramy wjazdowej.  Dlaczego? Przeczytaj poniższy wpis.

Całkiem dawno zbudowałam domek na przedmieściach. Początkowo przyjeżdżałam do niego przez dużo lat w wakacje i w soboty, lecz dziś zdecydowałam się tam żyć na stałe. Pomyślałam więc o czymś takim jak napęd do bramy wjazdowej, żeby mieć łatwiej. Kiedy jeździłam tam nieczęsto w roku, to nie przeszkadzało mi, iż powinnam za każdym wjazdem wychodzić z autka, żeby wjechać na teren posesji. Zdawało mi się to zupełnie normalne, bo przecież bramę wjazdową trzeba otworzyć. Ale w obecnej porze, kiedy muszę w każdy dzień wychodzić z pojazdu, aby otworzyć bramę do domu, to zaczynam być zła. Zwłaszcza, gdy pogoda jest pod zdechłym Azorkiem, a mnie się zmusza do wyjścia, wyjąć parasol, a później gimnastykować się z tą peleryną i wejściem na posesję. Zazwyczaj kończy się to tak, iż pelerynę rzucam w kąt, otwieram bramę i cała przemoczona wchodzę nazad do samochodu, a w domu należałoby się wysuszać i przebierać.

No więc postanowiłam, że przejrzę takie produkty jak napędy do bram wjazdowych. Wyruszyłam na poszukiwania. Na początku obejrzałam wiadomości w dziedzinie napędów do bram wjazdowych w internecie, później weszłam do najbliższego punktu zajmującego się montażem napędów do bram wjazdowych i po dyskursie z inżynierem w warsztacie zadecydowałam, jaki napęd do bramy powinnam kupić. Pan był urokliwy, co zgadzało się z moim przekonaniem, iż kobieta z z płcią męską dogada się łatwiej, niż z drugą niewiastą i umówiłam się z człowiekiem na oglądanie bramy w realu.

Kolejnego dzionka pan dopasował mi właściwy napęd (ja przeglądając opinie wybrałam markę Hormann), mając na względzie wielkość bramy, jej kategorię, typ zamykania. Zobaczył również, czy brama chodzi bez zarzutu i nie będzie przeszkód, by zainstalować napęd do bramy, no i kupiłam automatykę. Kolejnego dzionka automatykę już miałam założony, funkcjonował wspaniale, jestem zadowolona i napędem i monterem, tym bardziej, iż pan wystosował zaproszenie do mnie na randkę innego wieczoru.

Abstrahując jednak od pana i randki, każdego będę namawiać do założenia czegoś tak dobrego jak napęd do bramy wjazdowej. Niesamowicie ułatwiają wjeżdżanie do domu, oszczędzają czas i powodują, iż życie jest łatwiejsze. Przy okazji warto również przejrzeć napędy do bram garażowych, jeśli posiadamy garaż. To nie lenistwo, a wygoda decydują o tym, że jest super sprawa dla wszystkich, którzy posiadają garaż.