Dom z bali drewnianych

Od dawna ubóstwiałam drewniane domy i kiedy wymyśliliśmy z moim małżonkiem, iż chcemy wznosić rezydencję, to natychmiast wiedziałam, iż nasz lokal będzie drewniany.

Drewno jako materiał budowlany

Drewno jako materiał budowlany jest niezrównanym anty przewodnikiem ciepła, sporo sprawniejszym niż wytwory przemysłu, które teraz często użytkuje do docieplania budynków. Lokal postawiony z bali drewnianych jest przeto dobrze docieplony, i do tego towarzyszy mu miła atmosfera, szczególny charakter, którego nigdy nie zapewni nam lokal z betonu. Podobnie dworek budowany w technologii szkieletowej nie da nam wspaniałego miłego charakteru który stwarzają domy drewniane. Okazuje się to być rzecz aromatów, wyjątkowej formy atmosfery.

Obecnie drewno maluje się miksturami powodującymi, że drewna nie są nieodporne na pożary, więc i problem wielkiego zagrożenia podpaleniem odpada. Rzecz jasna żadnemu człowiekowi na pewno nie muszę mówić, że domy drewniane zapewniają alternatywę zamieszkania w naturalnych warunkach, dlatego są przychylne dla naszego zdrowia. Posiadają one ponadto inną dodatnią cechę. Nie ma konieczności oczekiwać do kolejnego okresu budowlanego po wystawieniu stanu surowego, zatem praktycznie można w tym domku mieszkać tego samego roku, w którym zaczniemy budowę.

Budynek stawia się z przygotowanych wcześniej detali przywożonych na budowę i generalnie po paru miechach da się w takim domu już mieszkać. Rodzinny domek więc okaże się z bali drewnianych. Pozostała naszej rodzinie tylko idea wyboru wytwórni, która ma nasz lokal wznosić.

Aurelia Cichocka

ul. Okrężna 15, Krąplewo, Stęszew