Kanalizacja

U mnie nie ma jeszcze kanalizacji. Okazuje się to dla rodziny spory problem, bo uporczywe osuszanie dołu z szambem jest upierdliwe i kosztowne.

Kanalizacja gminna

Generalnie marzyłabym mieć kanalizację gminną, tylko, że w naszej okolicy kanalizacja stanie nie prędzej niż za kilka miesięcy. Póki co podłączają drugą gminę i mam nadzieję, że ta będzie kolejna. Marzyłam również o modułowej oczyszczalni ścieków, ale to w pierwszym rzucie kasa, poza tym powinno się nie zapominać o dokładaniu tych różnych proszków, i ja mam z pamięcią komplikacje. A do tego nie wiem, czy mi na na takie rozwiązanie architektura pozwoli, dlatego, że koło naszej działki przebiega źródełko. Całe szczęście były zrobione w naszej okolicy wodociągi.

Wodociąg miejski

Wodociąg miejski to ogromne poprawienie warunków życia. Teraz wyciąganie wody ze studni także na głębokiej wiosce okazało się już czymś niemożliwym i nawet jak nie ma wodociągów gminnych, to obywatele robią dla siebie osobiste wodociągi dla na swoje potrzeby, lub w sumie dla paru budynków. Wydaje się to duży progres, gdyż wszak woda z kranu to nadzwyczaj cenna kwestia. W mojej młodości w różnych wioskach siedliska miały w posiadaniu tylko studnie.

W domku, w którym teraz mieszkam, był uprzednio własny wodociąg ze potoku, lecz najczęściej się psuł i gdy instalowano wodociąg miejski od razu nasz dom przyłączyłam i nadzwyczaj do tej pory jestem zadowolona. Bez wątpienia trzeba za wodociąg płacić co miesiąc, lecz bywa to doprawdy duża wygoda i udogodnienie życia.

Ander87.pl – instalacje sanitarne Poznań

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlano-Transportowe
ANDER 87 Tomasz i Grzegorz Janaszak