Czy niekonwencjonalne powinno być wesele

Jak barwne powinno być wesele?
Bez wątpienia jeśli wesele ma zostać zapisane w kronikach klanu i byćwspominane przez obywateli województwa, to bez wahania powinno być z grubsza niecodzienne, ale co za tym idzie musi zwłaszcza być cokolwiek trochę krwawe.

Te pożądane oczekiwania są sprzeczne, ale niecodzienne działanie, którym bywa wesele wymusza fenomeny rzadko kiedy pożądane. W aktualnej kulturze tak się przyjęło, że na wesele biesiadnicy przybywają z sercem na ręku, i gdy ktokolwiek otrzymał zaproszenie to kamień wielki z głowy mu zniknął i niebezpieczeństwo bojkotu środowiskowego na chwilę została oddalona. To jest ta piękna przesłanka, później jest trochę bardziej ponuro bynajmniej jeszcze nie dramatycznie. Gorączkowe wyliczanie stosunku wydatków do zasobności portfela zmienia nam fizjonomię, fizjologia już zaczął o sobie dawać znać dlatego, że nie wszystko układa bywasię tak jak pragniemy. Stres rośnie, wesele za rogiem, ceny pikują, atmosfera karleje.

Czas kulminacyjny zapowiada ekstazę, wesele jako zjawisko nabiera treści i cociekawscy weselnicy inicjują skanowanie zmiany atmosfery.
Prawidłowością jest, iż im głośniejszy wesele ma początek tym bardziej wybuchowy przebieg ma zakończenie.