Jak poprawnie sprawdzić stan techniczny samochodu

Kiedy mamy już sprawdzone podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, powinno się teraz przejść do obserwacji wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy zaraz po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś nieprzyjemnych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten niejednokrotnie jest spowodowany przeciekiem, lub nie skrupulatnym dbaniem. Niezbędne jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, bowiem może się tak zdarzyć, że w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od przesadnej wilgoci. Oceniamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Bezwzględnie należy zweryfikować stan wentylacji a dokładnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość mocno czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest dość twarda i sucha. Jeśli dostrzegą Państwo coś niepokojącego, zwłaszcza jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć przypuszczenia iż sklejka jest spróchniała, co oznacza gruntowny remont przyczepy i, jak wiadomo duże wydatki z tym związane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas dokładnie można zweryfikować czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można zweryfikować czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a ponadto czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do obejrzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy meble łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a ponadto zwłaszcza powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Niezwykle istotne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w żadnym miejscu nie przeciekała, gdyż wszelkie naprawy są bardzo drogie, czasochłonne i pracochłonne. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby dokonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.