Zobacz jak ważny jest wybór idealnych kosmetyków dla naszej skóry

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem cery. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezmiernie istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Nadto, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto zastosować puder sypki, który w wspaniały sposób spowoduje, że skóra będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo płynnej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, iż dobór właściwego podkładu jest szczególnie duży.

Część spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do typu skóry. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład miał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.