Konserwacja opon

Temat wydaje się łatwy. Ale wielokrotnie przez nas ignorowany. Naprawianie opon wpływa wprost na komfort a także pewność w momencie przebytej trasy, stąd nie bez zbiegu okoliczności ubiegamy się go właściwie pokazać. Bardzo często zadajemy sobie pytanie, co rzeczywiście możemy urzeczywistniać sami w trakcie modernizowania opon? Otóż, zwłaszcza nie powinniśmy zużywać starych opon. Zniszczone opony bardzo często posiadają uszkodzenia w szczelinach protektora bądź na tyłach ogumienia.

Uszkodzenia zwykle są sprowokowane czynieniem promieni słonecznych jak również przy okoliczności przytoczonych czynników atmosferycznych. Stale w czasie konserwowania opon zaleca się, żeby nie umieszczać naszych opon starszych niż sześć lat a w tym przypadku winniśmy to komunikować z kompetentnym warsztatem.

Jeśli nie jesteśmy przekonani jaka była nasza data produkcji opony, wówczas trzeba rozczytać datę DOT zasygnalizowaną na tyle ogumienia. Pojedyncza z kolei liczba wskazuje tydzień oraz rok wytworzenia ogumienia. Istotne jest troszczenie się takie szczegóły, ponieważ w najmniej wypatrywanym czasie może sparcieć nam opona lub zniekształcić się w okresie podróży bądź wyczekiwanych wakacji.