Gatunki lawet

W czasie gdy zostaje uszkodzony samochód, raptem nie wystarcza nam materiału opałowego, ukazują się problemy z dotransportowaniem do celu, lub w zupełnie nie spodziewanej sekundzie niszczy nam się dętka, wtenczas na każdorazowe kłopoty, jakie spotykają kierowców, najlepsza jest laweta. Owa laweta to zwyczajnie mówiąc, przyczepka, jakiej zastosowanie jest totalnie bezdyskusyjnie bogate. Laweta prawdopodobnie może służyć jako platforma w samochodzie szczególnie do tego zrobionym lub przypuszczalnie może być ekstra detalem przyłączonym do pojazdu. Pod kątem realizacyjnym przypuszczalnie możemy rozróżnić kolejno gatunki lawet. Pierwszym z nich są platformy naładunkowe zamontowane aż po kres na wyróżnionym podwoziu auta, wtedy usługują do przewożenia pojazdów paserskich albo dostawczych.

Podobny typ lawety to powierzchnie towarowe piętrowe, usługują do wożenia paru aut osobowych bądź dostawczych na tej samej platformie. Szczególnie modnymi lawetami są również powierzchnie dostawcze hydrauliczne, najczęściej używane przez asystę komunikacyjną do umieszczenia samochodów z zepsutym zawieszeniem, przykładowo samochodów popsutych w wyniku wypadku.

Na krajowych drogach często można dostrzec również lawety w obliczu powierzchni na dużej przyczepy, wykorzystuje się ją do holowania pojazdów pasażerskich bądź transportowych. Taki rodzaj lawety prawdopodobnie może być ciągnięty przez sporą większość pojazdów jednakowo z ojczystymi przepisami ruchu komunikacyjnego.