Turbosporężarki dla Waszych potrzeb, zajrzyj więcej tutaj

 

Turbosprężarka jest maszyną wirnikową. Używa się ją do turbodoładowania kotła parowego. Powiększa sprawność i siłę silnika przez wdmuchanie bonusowego powietrza do komory silnika. Turbiny stosuje się w pojazdach osobowych i ciężarowych. W silnikach pojazdów stosuje się sprężarki biturbo. W awiacji stosuje się turbodoładowanie wielostopniowe.

Przy takim doładowaniu powietrze podawane jest przez wiele postawionych blisko siebie sprężarek. W budowie i użytkowaniu turbosprężarek można znaleźć minusy i plusy jednak ogół kierowców uważa, że stanowi ona dobre rozwiązanie i mocno poprawia czynności silników zasilanych ropą naftową. Duża przewaga zalet nad minusami sprawiła, że większość produkowanych obecnie silników zasilanych ropą naftową ma zamontowane turbodoładowanie. Turbosprężarki są także coraz częściej zakładane w silnikach iskrowych.

 

Monika

Hej blogowicze!:) Jestem Monia, moją pasją jest malarstwo, ale od dłuższego czasu zajmuję się trochę remontami, trochę budową domu, a to z tego względu, iż muszę radzić sobie sama. W moim wpisach postaram się pokazać rozterki młodej rozwódki, która została na tym świecie po to, by znaleźć w końcu szczęście.

View more posts from this author