Jak wyekwipować teren do montażu?

Zgodnie z uzgodnieniami rozporządzenia budowlanego rozpoczęcie montażu następuje z chwilą podjęcia działań wszczynających na miejscu konstrukcji, do których zaliczamy przede wszystkim wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie, zrealizowanie wyliczeń obszaru, wykonanie łączników do energetyki na wymagania konstrukcji, zagospodarowanie terenu pod montaż włącznie z budową obiektów krótkoterminowych. Działania wymienione wyżej mogą być zorganizowane wyłącznie na obszarze uprawnionym pozwoleniem na montaż. Już na tymże poziomie naszymi kluczowymi pomagierami winni bywać pracownicy montażu, mający w naszym imieniu kontrolę nad funkcjonowaniem konstrukcji. Decyzje koncesji oraz dokumentacji najlepiej załatwiać w tak zwanym martwym sezonie architektonicznym, a zatem zimą.

Należy wiedzieć, iż nawet przy najbieglejszym precyzowaniu tychże spraw łącznie z chodzeniem do miejsca konstrukcji domów co paręnaście dni, a także dodanie niezwłocznie pożądanych papierów ubywa bardzo często nawet paręnaście miesięcy. Powinno się ukazać przy tym odpowiednią punktualność.

Nie opłaca się włączać w sprzeczkę z administratorami. Mają oni przepisy, a działanie czasu nie posiada dla nich żadnego priorytetu, a koszty, przedłużający się okres inwestycji, obarcza właściciela domu.